Mosószappanokat készítettem, mert fogyóban a környezetkímélő mosószer itthon. Mosószert azóta nem veszek, mióta tudok szappant főzni. Reszelve, szappanpehely formában kerül a mosógépbe a mosószappan, egy ek. mosószóda és ecet társaságában (utóbbi öblítőként, felesben a hagyományos öblítővel). A pehelyből 4-5 ek. kell egy töltet ruhához. Ami a csodálatos ebben, …
hogy összegyűjtött, főzésre már nem használható, hulladék zsírt és olajat használok hozzá, így feldolgozom azt, ami egyébként a háztartásunkban keletkezik, és veszélyes hulladéknak minősülne. (Korábban állandó problémát jelentett, hogy hova tegyem az összegyűlt mennyiséget.)
Akkor, amikor már nagyon kifogytam a mosószappan reszelékből, akkor szó szerint főzök egy adagot, ha ráérős a dolog, és ki tudom a használatával várni a 4 hét érési időt, akkor hideg eljárással készítem el.
Tömbszappanon kívül még ovális formába is öntöttem a masszából, mert kézmosószappannak, helyi folttisztító bedörzsölésre így a legalkalmasabb.
A hiedelmekkel ellentétben a használt zsírból készített szappan nem büdös, egyszerű mosószappan-illata van. Egyáltalán semmilyen szagot nem hagy a ruhákon (az ecet sem!), hiszen a jó recepttel, helyes eljárással elkészített szappan lúgos, nagyon jól tisztít, de nem hagy nyomot maga után.
Kacérkodsz a házi szappankészítéssel, de nem mersz egyedül belevágni?
Kattints most a bizonyosságért!
Sertészsírt is használhatsz | Angyalom Szappan - Házi szappan készítése, szappan házilag, szappankészítő tanfolyam
[…] Mosószappan előállítására a disznózsír a legalkalmasabb, mert olcsó és könnyen beszerezhető. Természetesen mindenkinek szíve joga úgy dönteni, hogy ezt, vagy azt az alapanyagot nem teszi a szappanjába – ez a sertészsírra is igaz. Mosószappant lehet készíteni drágább növényi zsírokkal is, ez is tény. […]
Gabi
Kedves Angyalom!
Eddig boltban vett mosószappant reszelgettem a mosáshoz, illetve a megmaradt hideg eljárással általam készített normál szappant a kevésbé koszos ruhákhoz. Rendeltem orosházi reszelt szappant, de a kimosott ruhák “zsíros”, kissé avasra emlékeztető szagúak lettek. Ennek mi lehet az oka? A disznózsír, azt írod, nem hagy kellemetlen szagot.
Köszönöm!
Szép napot!
Gabi
Angyalom Szappan
Kedves Gabi, köszönöm a kérdésedet! 🙂
Itt találod a posztot, amit válaszként írtam a szappanmentor.hu-n:
Mosószappanos mosás – A jó mosószappan 3 titka
Remélem, segít, hogy tökéletesítsd a módszeredet!
Szeretettel: Andi