Mosószappanokat készítettem, mert fogyóban a környezetkímélő mosószer itthon. Mosószert azóta nem veszek, mióta tudok szappant főzni. Reszelve, szappanpehely formában kerül a mosógépbe a mosószappan, egy ek. mosószóda és ecet társaságában (utóbbi öblítőként, felesben a hagyományos öblítővel). A pehelyből 4-5 ek. kell egy töltet ruhához. Ami a csodálatos ebben, …
hogy összegyűjtött, főzésre már nem használható, hulladék zsírt és olajat használok hozzá, így feldolgozom azt, ami egyébként a háztartásunkban keletkezik, és veszélyes hulladéknak minősülne. (Korábban állandó problémát jelentett, hogy hova tegyem az összegyűlt mennyiséget.)
Akkor, amikor már nagyon kifogytam a mosószappan reszelékből, akkor szó szerint főzök egy adagot, ha ráérős a dolog, és ki tudom a használatával várni a 4 hét érési időt, akkor hideg eljárással készítem el.
Tömbszappanon kívül még ovális formába is öntöttem a masszából, mert kézmosószappannak, helyi folttisztító bedörzsölésre így a legalkalmasabb.
A hiedelmekkel ellentétben a használt zsírból készített szappan nem büdös, egyszerű mosószappan-illata van. Egyáltalán semmilyen szagot nem hagy a ruhákon (az ecet sem!), hiszen a jó recepttel, helyes eljárással elkészített szappan lúgos, nagyon jól tisztít, de nem hagy nyomot maga után.
Online mosószappanos kurzus kétféle zsiradékkal (Sertészsír és kókuszzsír változatban is kezdőknek receptekkel és videókkal)
Vélemény, hozzászólás?